سلامت در رسانه ها > با زعفران مشکلات پوستیتان را برطرف کنید

با زعفران مشکلات پوستیتان را برطرف کنید

با زعفران مشکلات پوستیتان را برطرف کنید

با زعفران مشکلات پوستیتان را برطرف کنید

شاید باورتان نشود که با استفاده از زعفران بتوانید تمام مشکلات پوستی از جمله جوش و جای زخم و را درمان کنید. زعفران دارای مواد ضد باکتریایی برای پاکسازی پوست و درمان آکنه است. استفاده موضعی از زعفران برای پوست موثر است. زعفران در روشن‌تر کردن پوست و در از بین بردن آلودگی‌ها و ناخالصی‌های روی پوست نقش موثری دارد. در ارتفاعات هند کشت زعفران بسیار رایج است. این ادویه بیشتر در اسپانیا، ایتالیا، ایران و کشمیر رشد می کند. زعفران کشمیر از روی رنگ بنفش تیره ی آن شناخته می شود. این زعفران تیره ترین، خوش طعم و رنگ ترین و معطرترین زعفران جهان است.

خواص زعفران

خاصیت اصلی زعفران این است که از ۱۵۰ ماده ی فرار و قابل تبخیر و تعدادی ماده ی غیرفعال ساخته شده است. زعفران سرشار از زاگزانتین، پیکروکروسین و لیکوپن است، سه ترکیب شیمیایی که عامل اصلی رنگ طلایی و نارنجی آن هستند.

یک روغن غیر فرار سازنده ی زعفران سافرانال نام دارد. سافرانال ضد تشنج و آنتی اکسیدان بوده و علت اصلی بوی خوش زعفران است. همچنین این ماده مهارکننده ی رادیکال های آزاد می باشد. سافرانال دارای خاصیت درمانی و پیشگیری از سرطان است.

درمان جوش: زعفران دارای خاصیت ضد باکتری و آنتی اکسیدانی است که آن را تبدیل به ماده ای ایده‌آل برای درمان جوش کرده است.

درمان جای زخم: زعفران دارای خاصیت شفابخشی است. این ماده فرآیند بهبود زخم و از بین رفتن خراش و لکه های پوستی را سرعت می دهد. زعفران یک منبع غنی با خاصیت لایه برداری است. این ماده به سادگی زخم و جراحات مانده از بریدگی‌های قدیم یا جای جوش ها را از روی پوست تمیز می کند.

درخشش پوست: زعفران دارای خاصیت فوق العاده ای در درخشش پوست است. این ماده پوست را سالم تر و درخشان تر می کند.

بهتر کردن رنگ پوست: زعفران به عنوان روشن کننده رنگ پوست نیز شناخته می شود. کاری که زعفران می کند این است که پوست را شفاف تر کرده و آلودگی ها و ناخالصی‌های پوست را برمی دارد.

از بین بردن آفتاب سوختگی: آفتاب سوختگی سبب می شود رنگ پوست شما واقعا بد به نظر برسد. حالا شما می توانید با استفاده از زعفران از شر این لکه های قهوه ای راحت شوید.

 

http://behdasht.news

 

هشتگ :اشتراک گذاری :