سلامت در رسانه ها > درمان دیابت و چاقی با زرشک

درمان دیابت و چاقی با زرشک

درمان دیابت و چاقی با زرشک

درمان دیابت و چاقی با زرشک

نوعی داروی سنتی گياهی چين برای ديابت نوع ۲ و لاغری مفيد است. در ادبيات چنين گفته شده، بربرين، كه در ريشه و ساقه بعضی از گياهان وجود دارد می تواند قند خون بيماران ديابتی را كاهش دهد.به گزارش بی.بی.سی، حالا دانشمندان با آزمايش روی موش و جوندگان ديگر بدرستی اين نظر پی برده‌اند.

دانشمندان در نشريه ديابت نوشته‌اند ؛ بربرين وزن بدن حيوانات تحت آزمايش را نيز كم كرد يعنی برای درمان چاقی نيز مي‌توان از آن استفاده كرد.بربرين از جمله در زرشك وجود دارد كه مصرف آن در فرهنگ های مختلف از جمله برای درمان اسهال تجويز شده است.گروهی بين‌المللی تاثير بربرين را در كاهش قند خون روی موشها آزمايش كردند و متوجه شدند خوردن آن باعث كاهش ميزان قند خون، كم شدن چربی های موجود در جريان خون و كاركرد بهتر انسولين در بدن مي‌شود و وزن بدن حيوان را كم مي‌كند.

پرفسور ديويد جيمز، رئيس برنامه تحقيقات ديابت و چاقی در موسسه گاروان، در سيدنی، استراليا گفت: ما درباره درمان ديابت نوع دوم تحقيق مي‌كنيم كه علت بروز آن اختلال در كار انسولين است. ما حالا مدرك علمی داريم كه نشان می دهد بربرين كمك می كند انسولين خيلی بهتر كار كند.

بربرين كمك مي‌كند انسولين قند خون را كنترل كند اما به پاك كردن جريان خون از وجود چربي هم كمك می كند و ما تصور می كنيم كه همين امر باعث می شود تا در كاهش وزن بدن هم موثر باشد.

http://fa.parsiteb.com

هشتگ :اشتراک گذاری :