سلامت در رسانه ها > عوارض نوشیدن چای بعد از غذا

عوارض نوشیدن چای بعد از غذا

عوارض نوشیدن چای بعد از غذا

عوارض نوشیدن چای بعد از غذا

از گذشته تا حال متخصصین تاکید می کنند که بعد از غذا چای ننوشید. عوارض نوشیدن چای بعد از غذا را در این جا بخوانید.
نوشیدن چای از جمله عادت های ایرانیان در جمع های دورهمی می باشد که اغلب بعد از غذا، چای نوشیده می شود. ولی به گفته متخصصین تغذیه نوشیدن چای بعد از غذا عوارض بسیاری دارد. برای آشنایی با عوارض نوشیدن چای بعد از غذا با ما باشید. 

عوارض نوشیدن چای بعد از غذا
متخصصن تغذیه معتقدند هرگز نباید پس از صرف غذا چای بنوشیم این امر تاثیرات مضری بر دفع آهن بدن میگذارد و می تواند موبج کمبود آهن بدن افراد مصرف کننده شود همچنین باعث بروز سوزش، التهاب و زخم معده خواهد شد در ادامه در این باره بیشتر توضیح خواهیم داد .
در چای ترکیباتی به نام تِیین وجود دارد که موجب تحریک گیرنده‌های هیستامینی درمعده شده و سبب ترشح اسید معده می‌شود و ممکن است درکسانی که دچار سوزش، التهاب و زخم معده هستند، مشکلات گوارشی ایجاد کند و بهتر است این افراد چای کمتری مصرف کنند.
آهن یکی از املاح مورد نیاز بدن است و اعمال حیاتی متعددی را در بدن به عهده دارد.
نقش اصلی آهن، حمل اکسیژن در هموگلوبین خون و میوگلوبین عضلات است.
به علاوه، آهن یکی از اجزاء تشکیل دهنده ی بسیاری از آنزیم ها در بدن است و برای انجام تعدادی از فرآیندهای متابولیکی لازم است.
کمبود آهن در رژیم غذایی، یکی از مهم ترین عوامل ایجاد کمبود این ماده مغذی در بدن است که منجر به بروز کم خونی می شود.
«تانن» موجود در چای از جذب آهن در خون افراد جلوگیری کرده و به همین دلیل نوشیدن چای بلافاصله پس از صرف غذا در زنان و کودکان ایجاد فقر آهن می‌کند، در صورتی که برای مردان این‌گونه نیست.

https://www.alodoctor.com

هشتگ :اشتراک گذاری :